Medyada PestGO Haberleri

DAVRAN

 

 

 

 

GIDA ÜRETİCİLERİNE!

"TÜRK GIDA KODEKSİ PESTİSİTLERİN MAKSİMUM KALINTI LİMİTLERİ YÖNETMELİĞİ"

 Patentli Özgün PestGO Teknolileri İle  
Aşılmıştır!

Tübitak'ın patent sahiplerine verdiği ödülünü, bu yıl birçok hatırı sayılır firmayı geride bırakarak

5. olan PestGO "Elektronik Kesintisiz Haşere Önleme Sistemleri" aldı.  Eylül-2006

http://www.tubitak.gov.tr/tubitak_content_files/eylul06.pdf   sayfa 9 da

TPE Patent Ligi Ödüllerini Almaya Hak Kazanan Firmalar

PestGO ilk 5 te

PestGO Elekt. Ve Kimya Tek. Arş. Gel. Dan. Ltd. Şti.
Ödülü Teslim Alan: Şirket Genel Müdürü Niyazi DAVRAN
Ödülü Veren: TÜBİTAK Başkan Vekili Prof.Dr.Nüket YETİŞ

http://www.tpe.com.tr/portal/default2.jsp?sayfa=703&haber=243

 

Patent Ligi’nin ilk 11’i
2005 yılında en çok patent başvurusunda bulunan yerli firmaların ödüllendirildiği törende 10 firma ve TÜBİTAK’a ödül verildi. Geçtiğimiz yıl 136 patent başvurusu ile Arçelik birincilik ödülünü alırken, 24 başvuru ile BSH Ev Aletleri A.Ş ikinci, 13 başvuru ile de Ford Otomotiv A.Ş de üçüncü oldu. Listede bu 3  firma yı, BEKO Elektronik, PestGO Elektronik&Kimya, Vestel, Tofaş, Demirdöküm, Balorman Orman Ürünleri ve Hipokrat Tıbbi Malzemeler takip etti.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/HaberDetay.aspx?haberid=299514#.T9XOfpLE3jY

Patent liginde ilk 10’a ödül verildi

http://gazetekobi.com/haber/patent-liginde-ilk-10a-odul-verildi/216

 

Pestgo Referans gazetesinde

Referans gazetesinin haberinde, patent sıralamasında 5. olarak birçok firmayı geride bırakmış olan PestGO tanıtılıyor.


Türk Patent Enstitüsü'nün (TPE) düzenlediği Patent Ligi'nde, 2005 yılında teknoloji üreten 5. şirket unvanını kazanan Pestgo, nedense bu ödül törenini haber yapan Referans gazetesi tarafından unutulmuştu.

Gazete, teknik bir nedenden kaynaklandığını sandığımız bu dikkatsizliğini daha sonra telâfi ederek Pestgo ile ilgili özel bir haber yaptı.

Referans gazetesinin haberinde de görülebileceği gibi, Pestgo patent sıralamasında 5. olarak birçok kurum ve firmayı geride bırakmış bulunuyor.

1- Arçelik

2- BSH ve Siemens Ev Aletleri

3- Ford Otomotiv

4- Beko Elektronik

5- PestGO Elektronik

6- TÜBİTAK

7- Vestel

8- Tofaş Türk Oto

9- Türk Demirdöküm Fabrikaları

10- Balorman Orman Ürünleri

11- Hipokrat Tıbbi Malzemeler

http://www.referansgazetesi.com/haber.aspx?HBR_KOD=48436
Pestgo Türkiye Patent Beşincisi

Akrepleri kovan cihaz        25.06.2001

Türkiye'nin özellikle Güneydoğu bölgesinde açık tehdit oluşturan akreplere karşı, özel bir cihaz geliştirildi. Pestgo adı verilen bu cihaz, başta akrep olmak üzere, fare ve böceklere karşı elektronik bir kalkan oluşturuyor. Zehirli olmadığı için de böyle bir yan etkisi bulunmuyor.

Diikat! O günkü Hürriyet  25.06.2001 Haşere Haberleri sayfa kirliliğine neden olduğu düşüncesiyle muhabirin haberini sadece bu kadar servis etmişti arka sayfasının ortasında. Tek sütuna 3 cm.

Devamı: (Kaynak: Hürriyet)

Başbakanlık Ofisini, Darphaneyi, Dolmbahçe sarayını,  fareden Pestgo koruyor        Nisan 12th, 2010

Pestgo LimitedŞirketi Yetkilisi Niyazi Davran, “Elektrik kablolarını kemirerek trafolarda, fabrikalarda, depolarda yangın çıkmasına yol açan, çuval ve ambalajları delerek gıdalara, gezdiği yerlere mikrop bulaştıran fareleri yok etmek için kullanılan ilaçlar, sorunu çözmek yerine maddi kaybı ve hastalıkları arttırıyor” uyarısında bulundu

İstanbul Dolmabahçe Sarayı ve Başbakanlık Çalışma Ofisi dahil Türkiye’de 25 milyon metrekareden fazla alanı ürettikleri ultrasonik cihazlarla, kemirgen ve haşerelerden koruyan Pestgo Limited Şirketi yetkilisi Niyazi Davran, “Havaların son üç kış mevsiminde sıcak geçmesi fare nüfusunda aşırı artışa yol açtı. Sayıları tahminlerin çok üzerinde artan fareler, sadece ürün kayıplarıyla değil kabloları kemirerek trafoların, binaların yanmasına yol açarak Türkiye ekonomisini baltalıyorlar” dedi..................

..........Darphaneyi fareden Pestgo koruyor

Bugüne kadar Dolmabahçe Sarayı Başbakanlık Çalışma Ofisi, İTO, THY Atatürk Hava Limanı, Neutec İlaç San. Tic. A.Ş. Paşabahçe (Mersin Fabrikası) Tetrapak, Kayseri Şeker Fabrikası, Boğazlıyan Şeker Fabrikası, T.C. Darphane Binası, T.C. Damga Matbaası, Koç Holding Entek Elektrik Üretim A.Ş. (Bursa ve İzmit Fabrikaları), Şeker Piliç (Yem Fabrikası), İhlas Gazetecilik A.Ş., Bağcı Gıda ve Yem A.Ş. (Aydın), Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı Merkez Binası (İstanbul), Koza Altın İşletmeleri A.Ş. Kütahya Seramik A.Ş., Gürallar (Harlek-Kütahya), Microsoft Binası (İstanbul), Koç Üniversitesi, Eti Çikolata (Eskişehir), Berceste Restaurant (Bolu Dağı), İSKİ (Açma-kapama merkezleri), Çoban Tur, BİM gibi yüzlerce firmaya kalıcı elektronik çözüm üreten Pestgo teknolojisinin 2004 yılında Türk Patent Enstitüsü’nde patentlendiğini de belirten Davran; “Türkiye’de 25 milyon metrekareden fazla alanı fare ve haşerelerin zararından korumanın gururunu yaşıyoruz. İsteyenin tarlasını da faresiz tarla olarak geleceğe taşıyacak teknolojiye sahibiz. Açık alanda buğdayı faresiz depolama teknolojisi de bizde” dedi.

Tüp bebek kliniklerinde var

Bilim adamlarının dünyada yasaklanmış haşereyle mücadelede kullanılan 127 tür kanserojen ilacın Türkiye’de kullanıldığı yönünde açıklamalar yaptıklarını da hatırlatan Niyazi Davran şunları söyledi:

“Kullanılan kimyasal maddelerin, temas, solunum yolu ve yiyeceklerle insan vücuduna geçtiğini ve bu ilaçlardan parçalanma süresi uzun olanların daha fazla ve uzun sürelerle insan sağlığına zarar verdiğini Dicle Üniversitesi’nden bir hocamız açıkladı. Buna rağmen her yıl haşere ile mücadele için milyonlarca dolar harcama yapılıyor, haşerenin kökünü kurutmadığı bilindiği halde bu paranın yüzde 99’u da kimyasallara veriliyor. Öncelikle Pestgo gibi ultrasonik yani haşere ve kemirgenlerin duyabileceği, insanların ise hiç duymadığı frekansta ses dalgası yayan elektronik cihazların sağlık açısından hiçbir yaş grubuna rahatsızlık verecek yan etkisi yok. Tüp bebek kliniklerinde bile bizim cihazlarımızla haşere girişi sıfırda tutuluyor. Biz cihazımızla ilgili Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden, Sağlık Bakanlığı’ndan rapor aldık. 10 yıl etki garantisi verdiğimiz cihazımızın sadece kesintisiz elektriğe bağlı olması, kemirgenlerin ve diğer haşerelerin o bölgeye girmemesi için tek şartımız.”

Bit, pire, tahtakurusu gibi haşeratın larvalarının yumurtadayken ilaçtan etkilenmediğini de belirten Pestgo Limited Şirketi yetkilisi Niyazi Davran, “Ultrasonik cihazlar 15 gün içinde tüm yavruları yumurtalardan çıkartır. İlk 17 gün sonunda yapılacak sıkı bir ilaçlamayla da tamamen bitirilmesini sağlar. Daha sonrasında cihaz devrede olduğu için bitmez denilen bit bile bitmiş olur” dedi............Bugüne kadar Dolmabahçe Sarayı Başbakanlık Çalışma Ofisi, İTO, THY Atatürk Hava Limanı, Neutec İlaç San. Tic. A.Ş. Paşabahçe (Mersin Fabrikası) Tetrapak, Kayseri Şeker Fabrikası, Boğazlıyan Şeker Fabrikası, T.C. Darphane Binası, T.C. Damga Matbaası, Koç Holding Entek Elektrik Üretim A.Ş. (Bursa ve İzmit Fabrikaları), Şeker Piliç (Yem Fabrikası), İhlas Gazetecilik A.Ş., Bağcı Gıda ve Yem A.Ş. (Aydın), Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı Merkez Binası (İstanbul), Koza Altın İşletmeleri A.Ş. Kütahya Seramik A.Ş., Gürallar (Harlek-Kütahya), Microsoft Binası (İstanbul), Koç Üniversitesi, Eti Çikolata (Eskişehir), Berceste Restaurant (Bolu Dağı), İSKİ (Açma-kapama merkezleri), Çoban Tur, BİM gibi yüzlerce firmaya kalıcı elektronik çözüm üreten Pestgo teknolojisinin 2004 yılında Türk Patent Enstitüsü’nde patentlendiğini de belirten Davran; “Türkiye’de 25 milyon metrekareden fazla alanı fare ve haşerelerin zararından korumanın gururunu yaşıyoruz. İsteyenin tarlasını da faresiz tarla olarak geleceğe taşıyacak teknolojiye sahibiz. Açık alanda buğdayı faresiz depolama teknolojisi de bizde” dedi.

Tamamıı:  (Kaynak: kobipostasi.net)

Haşeratı metal hoparlörle yenen Türk mucit, ’cam’ ile ısıtmayı da başardı         01.12.2008


Türk mucit Niyazi Davran, Dolmabahçe Sarayı’nda görüp yeniden hatırladığı ’çinili’ sobalardan esinlendi ve ’cam ile daha sağlıklı, daha tasarruflu’ ısıtma projesi geliştirdi.Daha önce haşerat kovuculara ’metal alaşımlı hoparlör’ üretip patent alan Davran’ın yeni icadı cam ısıtıcılar, Ardo markasıyla piyasaya çıktı.

Devamı: (Kaynak: Hürriyet)

Fare avcısı Pestgo duyarsızlıktan şikâyet ediyor      27.04.2010

Haşere güvenlik sistemleri üreten Pestgo Elektronik'in sahibi Niyazi Davran, işletme sahipleri ve yöneticilerin haşere sorununa yeterli önemi vermemesinden şikâyetçi. Davran, bugüne kadar İstanbul ve çevresindeki birçok fabrika ve depoyu farelerden temizlediklerini, Darphane ve Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi gibi özel mekânlar için hijyenik ortamlar yarattıklarını vurgulayarak, "Türkiye'de işletme sahipleri ve yöneticilerin önemli bir kısmı, hâlâ haşere sorununa yeterli önemi göstermiyor. Fare gündüz göze görünmüyorsa, gece de yok farz ediliyor. Oysa biz biliyoruz ki birçok önemli kurumun, mağazanın raflarında geceleri fareler geziniyor" dedi.
Yüzde 100 yerli malı güvenlik sistemleriyle bir stadyum veya Taksim Meydanı kadar açık ya da kapalı alanları haşereden temizleyebildiklerini belirten Davran, "İstanbul, fare popülasyonu açısından alarm veren bir kent değil. Ama mesela kanalizasyon ve metro sistemi çok eski olan Londra, bir fare cenneti. İnsan nüfusunun 30 katı fare var. İmkân verilirse Londra'yı farelerden temizlemeye talibiz" diye konuştu.

‘Masrafa girmeyelim' diyorlar
Kurdukları elektronik barikatlarla 10 metrekareden 100 dönüme kadar alanları yaklaşık 25 yıldır haşerelerden temizleyen Pestgo'nun bu alanda önemli bir tecrübeye kavuştuğunu anlatan Niyazi Davran, "İlk yıllarda, yani 1980'lerin ortalarında genelde dükkân gibi yerler bizimle çalışırdı. Zamanla daha  tesisler de haşere konusunda hassas olmaya başladı. Yine de geldiğimiz noktada işletmelerin bu konuda hâlâ ‘Zararı yoksa masrafa girmeyelim' diye düşündüğü çok oluyor" dedi.
Özellikle eski binalarda kendine yer bulan fare, akrep, karınca ve yılan gibi haşerelerin ilaçlama yöntemiyle yok edilmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Davran, şunları söyledi: "Elektronik haşere güvenlik sistemleri, kapı zilinden bile daha uzun ömürlü çalışıyor. Ancak özellikle gıda sektöründe bu konuda ciddi bir bilinçsizlik yaşanıyor. Birçok mikrobu bünyesinde taşıyan farelerin gıda depolarında cirit atmasına göz yumuluyor. Geceleri fabrikalarda çıkan yangınlar da yine farelerin kabloları kemirip kısa devre yaptırmasından çıkıyor."

KIŞLAR SICAK GEÇTİ, FARE SAYISI ARTTI
Niyazi Davran, Pestgo'nun 5 kişilik bir ekiple birlikte yıllık yaklaşık 500 bin TL'lik ciroya ulaştığını belirterek, "Son 3 yılda kışların pek soğuk geçmemesinden dolayı fare popülasyonu arttı. Bu da bizim işlere olumlu yansıyacak sanırım. Yine de İstanbul, kanalizasyon ve metro ağı yeni bir kent olduğu için fazla fare barındırmıyor" diye konuştu.

Devamı: (Kaynak: Referans Gazetesi)

PestGO, ‘plazma TV’ şeklindeki Ardo’yla ısıtıcı pazarına girdi        24.012009

PestGO’nun sahibi Davran, plazma TV şeklindeki Ardo ısıtıcının infrared ısıtıcılara göre yüzde 50 tasarruflu...............

EKONOMİ SERVİSİ

Nano teknoloji kulanılarak üretilen Ardo ısıtıcıları 180 derecelik açıyla 6 kenarı 8 köşeyi eşit ısıtabiliyor. Plazma TV’yi andıran ısıtıcı duvara veya tavana monte edilerek kullanılabiliyor.

 

Daha önce elektronik haşerat kovuculara özel metal alaşımlı hoparlör üretip patentini alan PestGO Elektronik’in son icadı plazma TV şeklinde cam ısıtıcılar oldu. PestGO Elektronik’in sahibi Niyazi Davran, Ardo adıyla piyasaya çıkardığı ısıtıcıların infrared ısıtıcılara göre yüzde 50 daha az enerji harcadığını belirtti. Davran şöyle konuştu:
“Biz Ardo’yu güneşi esas alarak ürettik. Nano teknoloji kullanılarak üretilen cam paneli sayesinde ısıyı odanın her tarafına eşit olarak dağıtır. Türkiye şartlarında bilinen ısıtma sistemleriyle binalardaki ısı ihtiyacı metrekarede 300 ila 450 vat arasında değişir. Ardo ile bu ihtiyaç 10 ila 70 vat aralığına kadar düşüyor.”

Devamı: (Kaynak: Millyet)

 

TRT3 Bu Toprağın Sesi Proğramında PestGO 

http://video.google.com/videoplay?docid=6999588095850041485&hl=tr           

 

Anasayfa | Biz Ne Değiliz! Ne Yapmayız! | BİREYSEL ÇÖZÜMLER | ÇÖZÜMLER | HAŞERATA YENİLMEYİN! | Hijyen ve Sanitasyon | TS EN IS0 22000 | Gece Yangınları | Kullanım Alanları | Haberler | Haşeratı Nasıl Etkiler | Siz Kararlıysanız | Teknolojilerimiz | NEDEN PestGO? | Ödülümüz | SİZİNLE TANIŞIYORUZ | Hakkımızda | PestGO Fare Haşere Güvenlik | PestGO Sineklere Karşı Güvenlik | PestGO Yaşam Alanı Güvenliği | PestGO Gıda Güvenliği | PestGO Hat Güvenliği | PestGO Enerji Güvenliği | PestGO Sanayi Güvenliği | PestGO Yangın Güvenliği | S.S. SORULARINIZ | Kullanma Kılavuzu | REFERANSLARIMIZ | BELGELER | İLETİŞİM |